İçerik KANADA MindCare’den alınmıştır.

E.O., California

“MindCare Centre’de gördüğüm tTMU tedavisi oldukça başarılıydı. Depresyonum geçti. Test sonuçlarım remisyonda olduğumu gösterdi. Kendimi ÇOK daha iyi hissediyorum. tTMU tedavisi şimdiye kadar aldığım ilaçlardan çok daha iyi sonuçlar verdi. Centre’daki kadro muhteşem ve oldukça destekleyici. MindCare’e her hangi bir akrabama veya arkadaşıma tavsiye etmekte hiç tereddüt etmem.”

H.F., Utah

“1991′den Nisan 2005′e kadar antidepresan ilaç kullanmaktaydım. Mevcut ilaçların pek çoğunu denediğim halde hiç birinden sürekli fayda sağlayamadım. 0 Ayrıca her birinin zaman zaman zorlayıcı yan etkileri vardı. Nisan 2005′te MindCare Centre’de depresyonum için tTMU tedavisi görmeye başladım. Henüz yedi tedavi gördüğüm halde,, antidepresan kullanmayı tamamen bırakabildim. Tedavinin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, hâlâ antidepresan almıyorum ve kendimi harika hissediyorum. Bu tedaviyi antidepresan ilaçlarla benzer deneyimler yaşayan herkese tavsiye ederim.”

C.H., Washington

“25 senelik bir depresyon öyküm var. Beş sene önce ilaçlara dirençli bir hale geldim ve hayatım kontrolden çıktı. Doktorum tTMU tedavisini duymuştu ve denememi tavsiye etti. Yerel araştırma çalışması için yeterli değildim, bu sebeple Vancouver’deki MindCare Merkezleri’ne başvurdum. İki hafta içerisinde düzeldiğimi hissettim, işime ve aileme yeniden kavuştum.”

B.L.S.,TBritlsh Columbia

“Geçen on sene boyunca, anksiyete ve depresyon sebebiyle psikiyatrik tedavi görmekteydim.. Bu arada ilaç kombinasyonları dahil, pek çok ilaç denedim. İlaçların pek çoğu işe yaramadı veya sadece kısa süreli rahatlık sağladı. Bu tedavi sayesinde belirgin bir düzelme yaşadım ve gelecek aylardan yana ümitliyim. Bu tedaviyi refrakter (tedaviye dirençli) depresyonu olanlara özellikle tavsiye ederim.”

J.G., Vancouver

“Depresyonla dört sene boyunca mücadele ettim. Sonuç olarak maksimum dozda bir sürü antidepresan kullanıyordum. Görünüşte işe yarıyor gibiydi, fakat çalışma kapasitem yarıya inmişti. Depresyonum yeniden kötüleşti ve iki sene önce EKT gördüm. Bu oldukça etkili olduğu halde, 6 ay süreyle hafızamı kaybettim-UBC’deki araştırma görevimde başarılı olamadım. Yeniden nüksetti. tTMU tedavisini duydum ve doktoruma rica ettim. Kendisinin bu konuda bir takım kuşkuları vardı.Tedaviye devam ettim ve bir ay içerisinde – dramatik bir iyileşme yaşadım, kendimi mutlu hissediyordum. (Klinikte ‘görüştüğüm pek çok kişi de aynı deneyimi yaşamıştı). Canlanmış gibiydim. Şimdi önceki ilaç dozlarımın % 50′sini kullanmaktayım ve etkin bir biçimde işimi yapabiliyorum. Hedefim hiç ilaç kullanmamak.”

J.M., Maryland

“Vancouver’deki tTMU polikliniğine (MindCare) gittim. Orada gerçekten profesyonel bir yaklaşım hakim. Bu kliniği bana birbirinden bağımsız iki doktor tavsiye etti. Kadroyu oldukça profesyonel buldum. Health Canada bu yöntemi A.B.D.’nin FDA’sından çok daha önce onayladı, ki bu olağandışı bir durum. Burayı başkalarına tavsiye etmekten hiç çekinmem…”

S.W., Toronto

“Son 12 yıldan beri çeşitli antidepresanlar kullanmaktaydım. En işe arayanlarda bile istenmeyen yan etkiler söz konusuydu, duygularımla ağlantım kopmuş gibiydi… Son kullandığım ilaç yaklaşık on kilo almama )l açtı, kilo almış olmak beni iyice depresif kıldı! Bir haftalık tedavi sonrası, sndimi daha iyi hissetmeye başladım. Üçüncü haftanın sonunda, antidepre- an kullanımımı azalttım ve giderek kullanmayı hepten bıraktım. Yıllardır hayet kendimi açık fikirli ve sosyal hissediyorum. Üstelik diyet yapmadan i kilo verdim!”

S.B., Seattle

“MindCare Centre’e geldiğimde yaklaşık bir yıl süren majör depresyondan uztariptim. Tedavi izni almaya zorlandım, işimi ve evliliğimi kaybetmenin piğine gelmiştim. tTMU uygulaması bir işe yaramazsa son çare olarak tihar etmeyi bile düşünüyordum. Ancak şaşırtıcı bir biçimde, iki günlük davinin ardından kendimi iyi hissetmeye başladım. İlk haftanın sonunda, jpresif semptomlarım ortadan kalktı. Hayata geri döndüm diyebilirim. Ailem ; arkadaşlarım da oldukça rahatladılar. Altı sene önce, son bir tedavi jsiyonu olarak EKT görmüştüm. Sonuç almama rağmen, invazif ve zorlayıcı r tarafı vardı ve anlamlı kısa süreli hafıza problemlerine yol açtı. Bununla ırşılaştırıldığında, tTMU invazif olmaktan uzak, kolay bir uygulama. Bende ç bir yan etki oluşturmadı. Olağanüstü deneyimli, sıcak ve destekleyici ıdroya şükran borçluyum. Bu tedavi sayesinde hayat benim için yeniden ilam kazandı. Umarım başka depresyon hastaları da tTMU’dan haberdar olur ve yeniden hayatın güzelliklerini fark ederler”.

A.B., Costa Rica SSS

“Kasım 2001′den beri şiddetli depresyondan muztaribim. Yıllarca her türlü ıcı kullandım (Paxil, Celexa, Lexapro, Effexor XR, bunlardan sadece rkaçı),yine de hiçbir şey iyiye gitmedi, intihara eğilimliydim ve kendi [eğimle iki kez hastaneye yattım. Bu da fayda vermedi.Bununla birlikte, ayıs 2005′te tTMU tedavisi görmek üzere Toronto, MindCare Kliniği’ne ışvurdum. On gün boyunca (hafta sonları hariç), günde bir saat, beyne ınelik, tekrarlanan, hafif manyetik şok tedavisi gördüm. Dört buçuk yıldır ç bir tedaviden sonuç alamadığım için bunun da işe yaramayacağını işündüm. Ama yanıldım. Şaşırtıcı biçimde iyi geldi. Tedaviden yaklaşık : hafta sonra kendimi çok daha iyi hissettim. Birkaç ay içerisinde tümüyle spresyondan çıktım. Halen Effexor XR kullanıyorum, fakat daha düşük >zda.Gelecek seneye kadar aşama aşama bunu tamamen bırakmayı anlıyorum. Bu sene Temmuz ayı içerisinde, ikinci bir tTMU tedavisi görmek in bir başka MindCare Kliniği’ne (Bu defa Vancouver’e) başvurmayı işünüyorum. Bunun sebebi depresif olmam değil, sadece bir tedavi görmüş anlara en az bir takip tedavisi önerildiği için. Kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Hafıza kaybı, nöbet veya buna benzer şeyler yaşamadım. Kendini umutsuz hisseden, şiddetli depresyon hastalarına bu prosedürü gönül rahatlığıyla öneririm. Gerçekten işe yarıyor. Prosedür hakkında sorusu olanlar benimle temas kurabilir. Teşekkürler..”